Home / Aktualności / Dzień Otwarty 2013

Dzień Otwarty 2013
data: 2013-11-10

Dzień Otwarty 2013

HSM zorganizował dzień otwarty Technologii Ochrony Środowiska dla firm zajmujących się utylizacją odpadów.

 

Firma HSM GmbH + Co. KG, z siedzibą na południu Niemiec, oferująca produkty techniki biurowej i ochrony środowiska, zorganizowała 6 listopada 2013 r. „dzień dla firm zajmujących się utylizacją" na terenie swoich zakładów produkcyjnych we Frickingen i Salem w Niemczech. Łącznie ok. 100 gości z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Polski przyjęło zaproszenie i miało okazję zapoznać się z ekskluzywną prezentacją innowacji i nowych produktów.

 

Program dnia obejmował zwiedzanie zakładów we Frickingen i Salem z praktycznymi prezentacjami produktów oraz pokazami na żywo. Tak zwaną „technologię szybkiej pracy”, opracowaną przez firmę HSM specjalnie z myślą o pionowych prasach belujących serii V-Press, po raz pierwszy zaprezentowano właśnie tego dnia. Wyniki niewątpliwie robią wrażenie: znacznie zmniejszono zużycie energii i moc napędową przy jednoczesnym zwiększeniu przepustowości. Technologia ta skraca czas cyklu o ok. 25-30%. Pionowe prasy belujące często wykorzystuje się w branży spożywczej oraz w sieciach dyskontów do prasowania kartonów opakowaniowych w bele wartościowego materiału.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z krótką prezentacją z tej imprezy - tutaj


Zgniatanie materiałów o wysokiej rozprężliwości

 

HSM HL 3521 T to kolejny nowy produkt. Ta pozioma prasa belująca ma specjalnie wzmocnioną komorę prasującą, dzięki czemu jest szczególnie skuteczna w zgniataniu opon samochodowych. Może ona zgnieść do 600 opon na godzinę w bele wartościowego materiału. Jedna bela zawiera ok. 120 opon i waży ok. 800 kg. Prasy belującej można jednak z równym powodzeniem używać do zgniatania papieru, kartonu lub folii, jak również zgniatania wysoce rozprężliwej folii, pianki, odpadów wykładzin dywanowych, materaców itp. Materiał może być podawany ręcznie lub automatycznie z zastosowaniem przenośnika.

 

Recykling PET jest wart zachodu: bele PET/UBC kosztują nawet 350 euro za tonę

 

Firma HSM również w dziedzinie recyklingu PET zaprezentowała się jako kompetentny partner. Butelki w całości wykonane z PET, sześciopaki i opakowania Tetra Pak mogą być szybko i niezawodnie opróżniane przy użyciu HSM FluidEx 600. Urządzenie to jest wykonane ze stali nierdzewnej, odznacza się dużą przepustowością ok. 10 000 butelek na godzinę i można je bez trudu zintegrować ze stosowanymi procesami. Na przykład, opróżnione butelki można następnie zgnieść przy użyciu nowej, w pełni automatycznej kanałowej prasy belującej HSM VK4812. Innowacyjna koncepcja walca w tych urządzeniach zapewnia wyjątkowo kompaktową konstrukcję. Prasa ta zgniata materiały w bele o masie do 330 kg z zastosowaniem siły 480 kN. PET jest cennym surowcem, o doskonałych możliwościach w zakresie recyklingu na światowych rynkach.

 

 

Oszczędność energii do 40% dzięki kanałowej prasie belującej VK 120

 


Szczególne wrażenie na uczestnikach zrobiła prezentacja jednej z największych pras – HSM VK 12018 R FU. VK oznacza w pełni automatyczną kanałową prasę belującą, 120 – siłę zgniatania 1200 kN, 18 – długość otworu załadowczego (1800 mm), R – recykling, a FU – napęd z regulacją częstotliwości. Napęd ten w dużym stopniu przyczynia się zarówno do ochrony środowiska, jak i wydajności, dzięki możliwej oszczędności w zakresie kosztów energii nawet do 40%. Jest on dostępny jako opcja dla całego szeregu pras belujących HSM oraz wielostopniowych systemów niszczących, np. TriShredder.

 

Dzięki napędowi 2 x 90 kW prasa ta, znana również jako „VK 120”, może zgniatać do 35 ton mieszanego papieru na godzinę w bele o masie ok. 1 tony każda. W przypadku folii, bele ważą ok. 700 kg każda. Jednak w przypadku firm zajmujących się utylizacją zasadnicze znaczenie ma nie tylko masa, ale i jakość bel. Im ściślej bele są zgniatane, tym są stabilniejsze podczas przechowywania w pomieszczeniach lub na zewnątrz, a co za tym idzie, lepiej spełniają wymagania papierni. Kolejnym niesłychanie istotnym czynnikiem jest rozmiar bel. Dzięki wymiarom 1,10 x 1,10 m, są one idealne przystosowane do optymalnego wykorzystania powierzchni załadunkowej ciężarówki i – w porównaniu z mniejszymi prasami – zapewniają oszczędność drutu o ok. 1/3.

 

Uczestnicy byli pod wrażeniem rozległej wiedzy specjalistycznej oraz bogatej gamy zaprezentowanych urządzeń i wynieśli z imprezy wiele pozytywnych wrażeń i nowych pomysłów.

 

Wypowiedź klienta:

 

„To było bardzo pozytywne i pouczające doświadczenie. Duże wrażenie zrobiła na mnie otwartość i ciepło, z jakim przyjęli nas pracownicy HSM. Osobiście dużo wyniosłem z tej imprezy i wyszedłem z niej bogatszy o wiedzę specjalistyczną. Zaprezentowana technologia pokazała również, że firma HSM nieustannie trzyma rękę na pulsie w dziedzinie najbardziej zaawansowanych nowinek. I odnosi w tym sukcesy”.

Heiko Widmann, Prinovis Nürnberg Ltd. & Co. KG